Na pewno możemy powiedzieć, iż w dzisiejszych czasach energia jest konieczna do życia

Oszczędność prądu jest nie tylko istotnym aspektem rozważań jeśli chodzi o domy czy firmy, ale jest głównie wyjściem na przeciw bezpieczeństwu przeciwpożarowemu. Takie podejście zastosowały już dzisiejsze hotele montując w pokojach urządzenia, które redukują użytkowanie prądu elektrycznego oraz gwarantują bezpieczeństwo. Ilustracją tego będzie wyłącznik hotelowy.

wyłącznik hotelowy
Zwykle gość hotelowy spędza przeszło 40% czasu w pokoju. Podczas jego nieobecności zużywanie energii, oświetlenia czy ogrzewania jest niepotrzebnym gromadzeniem kosztów utrzymania hotelu. Funkcja aktywacji wspomnianego wyłącznika jest bardzo prosta – po umieszczeniu odpowiedniej karty przez gościa hotelowego prąd jest włączany automatycznie. Samą kartę umieszcza się w odpowiednią podstawkę, która umocowana jest na ścianie, przy wejściu do pomieszczenia.

Przy takim sposobie, to klient dysponuje energią, ponieważ dopiero po włożeniu karty wszystkie urządzenia grzewcze czy oświetleniowe zaczynają funkcjonować. Czytnik funkcjonuje tylko w pokoju, do którego dana karta jest przydzielona. Jeśli wetknięta zostanie karta z innego pomieszczenia, urządzenie nie sprawdzi poprawnie takiej karty i nie aktywuje energii lub nie otworzy drzwi do pokoju.

Po wyciągnięciu karty z „kontaktu” energia płynie w dalszym ciągu przez blisko 10-20 sekund, żeby umożliwić swobodne wyjście z pomieszczenia. Aktualnie karty, które wykorzystują takie wyłączniki są doskonałym rozwiązaniem, gdyż dzięki synchronizacji z zamkami w drzwiach umożliwiają szybkie ich otwarcie i korzystanie z energii.

Mając na myśli bezpieczeństwo w pomieszczeniach hotelowych trzeba omówić też temat, który stanowią przedłużacze budowlane , których też dotyczy groźba pożaru. Na rynku istnieje przeogromna ilość przedłużaczy.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta strona, szybko sprawdź opracowanie (http://www.itb.pl/) a poznasz znacznie większą ilość szczegółów, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

Ich dobór zależy od wymagań czy właściwości sprzętu. Jednym słowem mówiąc, zawsze najlepiej jest brać pod uwagę różnorakie cechy produktu, aby dokonać odpowiedniego wyboru, nawet bowiem tak proste w obsłudze urządzenia mogą przyczynić się do zaoszczędzenia energii. W czasach, gdy jej występowanie nie było powszechne współczesne problemy byłyby czymś zupełnie obcym. W opisywanym przypadku, tak samo zresztą jak w wielu innych, prawdziwą wydaje się być stara zasada, iż ostrożność się opłaca, ponieważ – np. w omawianym przypadku- pozwala uniknąć pożaru.