Jakie zyski płyną z zastosowania technologii piankowania poddasza?

Panujący w Polsce mikroklimat należy do bardzo zróżnicowanych, w zimie oddychamy nawet powietrzem arktycznym. Niestety mimo tego niefachowo wykonana izolacja cieplna mogłaby podwyższyć wielkość rachunków za ogrzewanie nawet o ok.

30%.

Namawiamy Cię do zajrzenia do kolejnego artykułu na zbliżony temat – w nim odnajdziesz ekstra wiadomości. Zatem idź do strony (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/zelkoty/zelkoty-epoksydowe) i ciesz się tym.

Na szczęście można poprawić ten stan rzeczy poprzez np. ocieplenie dachu.

jadalnia

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie jest wiadome, że to właśnie przez dach ucieka maksymalna ilość ciepłego powietrza. Na szczęście piankowanie dachu to znana oraz przetestowana technika, która przynosi pewność zachowania stabilizacji energetycznej aż na kilkadziesiąt lat. Tego typu rodzaj docieplania dachu robi się wykorzystując technikę natryskową. Jest to doskonała oraz bardzo uniwersalna technika, gdyż w zimie zatrzymuje ciepło w domu, z kolei w lecie wspomniana izolacja nie zezwala na wydobycie się chłodnego powietrza na zewnątrz domu. Poza tym efektem piankowania jest cegła izolacyjna dźwiękowa budynku i niezwykle znaczny komfort użytkowania domu, w którym ją wykorzystano.
Największą różnicą pomiędzy piankowaniem, a wykorzystaniem np. wełny czy też waty jest niemożliwa do osiągnięcia w wypadku odmiennych technik szczelność. Poza tym tak parametr przewodnictwa cieplnego, jak i czas montażu takiego rodzaju izolacji przemawiają na korzyść piankowania. Posiadający doświadczenie robotnicy są w stanie wykonać w trakcie dnia docieplenie na powierzchni nawet pięć razy większej, niż w przypadku odmiennej techniki.

Dodatkowym atutem jest to, że piankowanie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia tak robotników, jak i użytkowników domu. Pianka jest materiałem niepalnym, a koszt takiego docieplenia zwróci się niezwykle szybko.