Otwarta powierzchnia poddasza

Niepodzielone ścianami użytkowe poddasze możemy zagospodarować na mnóstwo sposobów, wykorzystując jego mnogie atuty.
W urządzaniu poddasza niesłychanie ważne będzie jego należyte oświetlenie.

wykonanie ocieplenia poddasza

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Można wówczas urządzić dla przykładu mieszkanie na mansardzie bądź rodzinny pokój zabaw. Nie za każdym razem na użytkowym poddaszu uda się wydzielić pełnowartościową strefę nocną dla całej rodziny. Jeżeli dach – nasz odsyłacz – jest czterospadowy, zaś ścianka kolankowa niewysoka, straty w powierzchni użytkowej są tak duże, że podzielenie powierzchni poddasza na parę wnętrz spowodowałoby powstanie niefunkcjonalnych niedużych pokoików. Z analogiczną sytuacją będziemy mieć do czynienia, gdy nad użytkowym poddaszem powstaje jeszcze jedno piętro. W obu wypadkach bardziej opłaci się wydzielić np. tylko łazienkę, natomiast pozostałą przestrzeń zostawić otwartą. Niepodzielona ścianami otwiera przed nami wiele możliwości spożytkowania dopasowanych do potrzeb i zasobów pieniężnych, do tego zaś pozwala na swobodny przepływ powietrza oraz światła.
O ile wszystkie potrzeby mieszkaniowe zaspokoją niższe piętra, poddasze użytkowe możesz przeznaczyć na domowy magazyn mieszczący sporadycznie używane sprzęty. Trudno osiągalne zakątki pod skosami to idealne miejsce na różnorodne skrytki – warto je wyposażyć w wysuwane kosze (link kosze paletowe) jak też przenośne kontenery. Gdy chcesz, aby przestrzeń na poddaszu służyła mieszkańcom, a nie sprzętom, możesz w tym miejscu urządzić dla przykładu uniwersalny pokój hobby, z jakiego korzystać będzie cała rodzina.

Na poddaszu użytkowym panuje idealny klimat do artystycznych działań. Możemy tutaj postawić sztalugi malarskie albo też instrument muzyczny. Wykonanie ocieplenia poddasza warto zlecić kompetentnej ekipie budowlanej.