Kupować czy budować?

Dawniej najpopularniejszym sposobem stawiania budynku był tak zwany system oszczędnościowy. Polegało to mniej więcej na tym, że budowa domu trwała kilka lat.
Jeżeli frapujemy się nad tym, czy korzystniej kupić budynek, czy raczej działkę i na niej budować dom to musimy przeanalizować parę elementów.

Tańszym rozwiązaniem będzie budowa (spoiwo mineralne) domku, ale trzeba się liczyć z tym, iż takowa inwestycja pochłonie dużo czasu.

Przeczytaj dodatkowo inne dane dotyczące takiej tematyki. Kliknij ten link i zobacz więcej na temat (http://www.malesapd.pl/?url=nowosci) tej sprawy. To również bardzo Cię zaabsorbuje!

Jeżeli natomiast zdecydujemy się na nabycie używanego domu zyskujemy na czasie, a co więcej zmniejszamy ryzyko popełnienia błędów w nadzorowaniu budowy. Warto zauważyć, iż dzisiaj, jeśli ktoś marzy o własnym domku z ogrodem, niekoniecznie ma na myśli przeprawę przez cały proces inwestycyjny, począwszy od zakupu działki, przez projekt, na budowie dopełniając. Dla tychże osób doskonałym rozwiązaniem jest opcja zakupu gotowego budynku z wtórnego rynku.

odzwierciedlenie - dom

Autor: Christoph Sammer
Źródło: http://www.flickr.com

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego domu? Rzecz jasna, jak w wypadku każdego kupna domu, trzeba przyjrzeć się otoczeniu, przecież zamierzamy spędzić tam resztę naszego życia. Najbardziej ważnym elementem jest jednak stan techniczny domu. Najlepiej w podobnej sytuacji korzystać z rady fachowca, który po obejrzeniu domku, może powiedzieć, w jakim on jest stanie. Warto obejrzeć opis techniczny. Znajdują się tam informacje dotyczące surowców wykorzystanych do jego budowy, dane dotyczące budowy a także powierzchni poszczególnych pomieszczeń.

To wszystko może się okazać niesłychanie pomocne w kalkulacji kosztów potencjalnego remontu. Jeśli natomiast pod uwagę weźmiemy nowiutkie mieszkania deweloperskie Bielsko Biała, wówczas problem remontu nas nie dotyczy.