Osoba zarządzająca budynkiem – kto to dokładnie jest i jaki ma zakres obowiązków?

Zamieszkując w bloku, kamienicy czy tez jakimś innym budynku „zbiorowym” nazywanym też wielorodzinnym – często nie zdajemy sobie sprawy, że każdy z takich budynków posiada swojego zarządcę.

wnętrze mieszkania

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com

cegła

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to dosyć mocno zaskakujące, albowiem wielu z nas oglądając telewizję czy czytając jakąś książki na jakiś temat, nie raz natrafia na ten konkretny wątek, nie myśląc wcale jednak o tym, że to samo może dotyczyć ich własnego budynku.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, przeczytaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam, odnajdziesz tutaj analogiczne wiadomości.

/B]

Praktycznie każdy budynek posiada swych lokatorów i tym samym każdy z nich posiada swego zarządcę, który to dba o bardzo sporo kwestii, o których nawet dość często nie myślimy. Zadaniem zarządcy każdej budowli jest dbanie w szczególności o jej czystość a także stan techniczny i w rzeczywistości to jego zadaniem bywa dbanie o wszelakie przeprowadzane naprawy w danym budynku i jego remont. W niektórych wypadkach zadaniem zarządcy bywa również czuwanie nad dostawą mediów mieszkańcom oraz naliczaniem opłat z tym związanych, do czego jednak musi być całkowicie uposażony. Sama praca jako zarządca bywa bardzo mocno uregulowana prawnie – na ten temat znajdziemy bardzo dużo informacji w sieci internetowej, jak i cały dokument, który to objaśnia wszelakie prawa oraz obowiązki dotyczącego tego zajęcia.

Dobrze jest wiedzieć, że tego typu praca zwykle bywa udostępniana przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, chociaż najczęściej osoby dobierane na zarządców budynku bywają dobierani pośród jego mieszkańców, a gdy kwestia bywa dość sporna poprzez ich bezpośrednie głosowanie, które później akceptuje dana spółdzielnia lub wspólnota.odnośnik do strony struktury dekoracyjne struktury dekoracyjneCzasem jednak się zdarza, iż zarządca bywa wybierany „z zewnątrz”.