Otrzymanie patentu europejskiego jest procesem całkiem złożonym

Jeżeli chcemy otrzymać patent na terenie Unii Europejskiej, to trzeba załatwić dużo wymaganych formalności. Ta ochrona powoduje, iż nasz towar będzie ochraniany w każdym kraju, w którym ten patent został wystawiony.
Po pierwsze dobrze będzie także sprawdzić czy nasz towarowy znak może być bezproblemowo zarejestrowany.

ćwiczenia fitness

Autor: Anders Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com
patent europejski

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

Weryfikacja znaku to proces, którym może się zająć specjalna firma. Posprawdza ona czy możemy go zarejestrować w różnych państwach. Gdy już zyskamy w tym względzie pewność, to możemy postarać się o zgłoszenie patentowe. Jako, iż nasz kraj jest członkiem Europejskiej Organizacji Patentowej, mamy możliwość w jednym formularzu ustalić, w jakich krajach ów patent ma obowiązywać.czytaj firma budowlana kraków firma budowlana KrakówJeżeli dojdzie do różnych sporów, to warto wynająć firmę, która prowadzi mediacje w sprawach cywilnych. Zatroszczy się ona o ich pomyślne rozwiązanie.
przekrój - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli więc pragniemy oferować Produkty na obszarze UE, to czeka nas kręta droga przez dużo urzędów. Po pierwsze sama weryfikacja znaku towarowego jest wyłącznie wstępem, który pozwoli nam na sprawdzenie czy nasz towarowy znak może być zarejestrowany. Dopiero później można rozpocząć inne formalności. Jeśli chcemy uzyskać patent europejski, to trzeba mieć w pamięci, iż zgłoszenie powinno być dokonane w urzędowym języku EUP. Należy go też dokonać na druku oficjalnym.

Jeśli dochodzi do jakichś sporów związanych z patentem, to najprawdopodobniej niezbędna będzie nam spółka, która przeprowadza mediacje w sprawach cywilnych. W ten sposób wyjaśnimy wszelkie niejasności z innymi firmami.