W jaki sposób zapewnić należytą wentylację w budynku

W sezonie grzewczym wyjątkowo troszczymy się o szczelność pomieszczeń, by nie wpuszczać zimna a także zapewnić lokatorom komfortową temperaturę.
Jednak wymiana powietrza jest konieczna dla naszego dobrego samopoczucia i komfortu.

wentylacja

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sofa

Autor: Anne Worner
Źródło: http://www.flickr.com
Nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza zimą, kiedy bardziej jesteśmy narażeni na zakażenia. Jakość powietrza w domach ma kluczowy wpływ na zdrowie czy skuteczną naukę. Okazuje się, że ma ona również duże znaczenie w walce z alergiami oraz infekcjami, co jest szczególnie istotne w okresie zimowo-jesiennym, gdy jesteśmy na nie bardziej narażeni, natomiast w mieszkaniach, w których nie zadbano o dobrą wentylację gromadzą się alergeny i zarazki.
Rusztowanie

Autor: John Salvino
Źródło: http://www.flickr.com
Najprostszym sposobem zadbania o znakomitą jakość powietrza w naszych domach jest wietrzenie pomieszczeń przez okna, o czym często zapominamy w zimowym okresie. Będzie ono odpowiednie w wielu przypadkach: rano, po wstaniu z łóżka, po kąpieli, w trakcie gotowania, porządkowania, suszenia prania wewnątrz Wnętrza, a także po powrocie do mieszkania. Wietrzenie zapobiega także zbytniej wilgotności powietrza, której objawem jest parowanie wewnętrznych szyb, czyli tak zwana kondensacja. Zjawisko to jest naturalne oraz najbardziej zauważalne szczególnie w czasie zimy. Woda z wilgotnego powietrza skrapla się zwykle w zetknięciu z powierzchnią o temperaturze niższej aniżeli otoczenie, nierzadko na szybach, nieodpowiednio docieplonej wnęce okiennej albo narożach okien.

Zbyt wysoka wilgotność powietrza może mieć negatywne konsekwencje tak dla naszego zdrowia, jak również stanu wnętrz (ryzyko uszkodzenia murów, odbarwienia czy też gnicia drewnianych konstrukcji), zatem wentylacja (zajrzyj na naszą witrynę: serwis wentylacji wrocław) w mieszkaniu to bardzo ważna sprawa.wciągający artykuł – (wejdź https://www.jeger.pl/pl/398-farby-do-drewna)/J]