Szkło znacznie częściej wykorzystywane jest w naszych domach w oryginalny sposób

W nowoczesnych wnętrzach występują nie tylko drzwi szklane, ale także schody, ściany oraz daszki szklane. Warto przekonać się, jakie funkcje mogą spełniać szklane motywy w domach mieszkalnych.

Szklane elementy w domu mogą spełniać nie tylko funkcje estetyczne, lecz także funkcjonalne. Wnętrze nabierze wtedy innowacyjnego charakteru, a oprócz tego można optycznie zwiększyć przestrzeń i sprawić, że nasze mieszkanie będzie jasne i

Odbicie psa

Autor: Niels Kliim
Źródło: http://www.flickr.com

słoneczne. Szkło doskonale może doświetlić każde pomieszczenia, co jednocześnie pozwoli na zaoszczędzenie na sztucznym oświetleniu.

Zazwyczaj w naszych domach można spotkać wewnętrzne drzwi szklane. Co interesujące, o wiele częściej wykorzystuje się szkło w różnorakich odcieniach, np. kremowym czy też pomarańczowym. Innym zastosowaniem szkła mogą być ścianki działowe. Obecnie coraz częściej wybierane są również szklane – nasz odsyłacz – schody. Wbrew pozorom jest to zupełnie wytrzymałe i bezpieczne rozwiązanie. Szkło może być wykorzystane przy poszczególnych stopniach schodów, ale także stanowić uzupełnienie balustrady. Kolorystyka i zdobienia w tym przypadku w bardzo dużej mierze zależą od preferencji zamawiającego. Niestety tego rodzaju rozwiązanie ciągle jeszcze wiąże się z całkiem sporym wydatkiem.

Jeżeli chcielibyśmy zdecydować się na umieszczenie szklanych elementów w naszym domu, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jednym z nich jest przede wszystkim wytrzymałość szkła. Oczywiście typowe szkło nie może być stosowane jako drzwi lub ścianki działowe. W tym przypadku należy użyć specjalnego szkła hartowanego, które wyróżnia się znacznie większą wytrzymałością i jest o wiele bardziej bezpieczniejsze.

Jeżeli oprócz tego zależy nam na zachowaniu maksimum bezpieczeństwa, możemy zdecydować się na wytrzymałe drzwi antywłamaniowe. W sytuacji drzwi i okien antywłamaniowych niezwykle duże znaczenie mają nie tylko same szyby, ale także ramy.

Ta oferta rury poliuretanowe jest bardzo ciekawa i jeżeli szukasz większą ilość wiadomości na opisywaną tu problematykę, to znajdziesz je tu.

Jak się więc wydaje, szkło może być używane nie tylko w przypadku szyb, ale również jako poszczególne elementy wykończenia naszego mieszkania – jest funkcjonalne, a jednocześnie bardzo designerskie.