Te sprzęty sprawdzą się na twoim placu budowy

Prace budowlane generują obowiązek zdobycia odpowiedniego sprzętu. Bez specjalnych pojazdów nie ma możliwości przyszykować powierzchni do budowy, przygotować rowów pod odpływy i instalacje gazowe, elektryczne lub telekomunikacyjne, ani kłaść dróg. Jednak przeważająca liczba osób nie zna się na tego typu urządzeniach i nie wie, które maszyny są przeznaczone do poszczególnych zadań.

Niezastąpiony podczas wyrównywania nawierzchni asfaltowych

Walec drogowy jest urządzeniem koniecznym przy pracach drogowych. Wyłożenie asfaltu wymaga doskonałego zniwelowania oraz ubicia terenu, a po położeniu asfaltu także przygładzenia oraz zagęszczenia asfaltu. Walec drogowy przydaje się zarówno przy tworzeniu dróg, jak i dróg dojazdowych do budynków mieszkalnych i zakładów produkcyjnych. Dzięki użyciu walca nawierzchnia – (nawierzchnia żwirowa) staje się mocniej ubita i tym samym chroniona przed działaniem czynników atmosferycznych.

Prace budowlane

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Wszędzie tam, gdzie gęsta zabudowa

Prace budowlane mają miejsce często w niełatwych okolicznościach albo w ścisłej zabudowie siedzib. W takich sytuacjach świetnie sprawdza się minikoparka, która pomimo dość niedużych gabarytów, może pochwalić się wspaniałymi parametrami technicznymi. Minikoparka jest niekłopotliwa podczas przewożenia i dzięki niej można przeprowadzać wszystkie prace połączone z wykopami lub niwelowaniem powierzchni, także w lokalizacji, gdzie duża koparka nie jest w stanie dotrzeć.

Pewna i wygodna koparka na gąsienicach

Koparki gąsienicowe okazują się przydatne przy jakiegokolwiek typu pracach ziemnych i budowlanych. Okazują się konieczne podczas przeprowadzania wykopów, niwelowania powierzchni, robót drogowych czy wykopaliskowych. bywa, że ich właściwości okazują się przydatne przy pracach odkrywkowych.

Masz ochotę zobaczyć dodatkowe obfite w informacje materiały? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie, która na pewno zawiera ważne dane.

Ich zaletą jest wysoka zdolność utrzymania równowagi, która pozwala stosować tego typu maszyny także w niedostępnym terenie: przy nachyleniu terenu, przy korytach rzek, w kamieniołomach i innych miejscach. W przeciwieństwie do koparek kołowych, koparki gąsienicowe wyposażone są w gąsienicowy układ bieżny, co pozwala ograniczać ryzyko grzęźnięcia i poślizgu. Dlatego koparki gąsienicowe rekomendowane są na terenach mokrych.