Z jakich powodów prawidłowa jakość gruntu ma tak duże znaczenie dla każdej inwestycji budowlanej.

Podczas wykonywania projektu jakiegoś domu mieszkalnego, przemysłowego obiektu lub ulicy trzeba przewidzieć i zaplanować wiele rzeczy. Jedną z ważniejszych są sprawy związane z podłożem, na jakim dana inwestycja będzie wykonywana.

silment

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Często może się bowiem zdarzyć, że nawet w ramach jednej działki ziemia będzie miała całkowicie odmienne parametry, a tym bardziej jeżeli dotyczy to kilku kilometrów ulicy. A że zaczęcie prac na niewłaściwym gruncie mogłoby spowodować wiele problemów, to należy wcześniej wszystko odpowiednio skontrolować. Wykonują to geodeci, którzy robią konieczne ekspertyzy, i w oparciu o nie podejmuje się decyzje co do tego, jak mają wyglądać dalsze prace. Jeśli podczas nich zacznie się okazywać, że zagęszczenie gruntu nie będzie spełniał projektowych założeń, to niezbędne być może jego poprawienie.
terramix

Autor: Classen-Pol
Techniki wzmacniania podłoże znane są od dawna, i z dużym powodzeniem wykorzystuje się je nawet w przypadku bardziej sypkich podłoży. Sprawdzone i polecane przez sporo firm które się zajmują tego typu pracami są produkty firmy Silment. Są one stosowane w pierwszej kolejności przy rozmaitych robotach drogowych, a także do poprawy jakości różnych nasypów i innych takich obiektów. Bardzo pochlebne recenzje w branży zbierają także spoiwa terramix, producent ten oferuje kilka linii produktowych do rozmaitych zastosowań.

Wszystkie produkty charakteryzują się świetnymi parametrami wytrzymałościowymi, mają również odporność na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu wykonane za ich pomocą utwardzenia bez problemów wytrzymają wiele lat intensywnej eksploatacji.