Do czego mogłaby być użyta specjalna taśma banerowa i czym się ona charakteryzuje?

Teraz na każdej niemal ulicy w większym mieście są przeróżne nośniki reklamy. Takie przykładowo bannery. Do ich montażu niezbędna jest specjalna dwustronna taśma, która musi mieć też odpowiednie właściwości.

sprawdź źródło

Autor: Tony Monblat
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie?
Powinna być odporna na deszcz, promienie słoneczne oraz mróz. Taka taśma banerowa musi także cechować się dobrą adhezją, a zatem przyczepnością. Powinna być jednak stosowana na powierzchniach płaskich. Stosuje się w niej tzw. syntetyczny klej – (klej poliuretanowy) kauczukowy, jaki ma wyśmienite właściwości klejące. Posiada też duży zakres odporności na temperaturę otoczenia. Taka taśma zapewnia komfort pracy zatrudnionym przy montowaniu bannerów PRacownikom. Przejawia się to też przy demontażu wspomnianej taśmy. Należałoby ją przechowywać w suchym oraz zimnym miejscu daleko od bezpośrednich źródeł ciepła, na przykład kaloryferów.

Pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to poza tym zobacz link na witrynie, która też przedstawia tego typu teksty. To z pewnością zwróci Twoją uwagę!

To istotne, ponieważ od tego zależy nie tylko jej wytrzymałość, ale także gwarancja producenta.

Warto także wspomnieć, że tego typu taśma banerowa jest odporna na tak zwane ścinanie poprzeczne oraz proponowana jest w różnych szerokościach w skali od 6 do nawet 50 milimetrów. Dostępna jest w różnorodnych odcieniach, lecz mogłaby być też przezroczysta. Jest ona niezwykle uniwersalna i posiada wiele zastosowań, więc naturalnie można by ją wykorzystać także przy montowaniu innych nośników reklamy oraz przykładowo w dziedzinie remontowej. Doskonale sprawdzi się przy klejeniu tego typu materiałów jak szkło oraz plexi. Można ją kupić bezpośrednio u wytwórcy i przykładowo w internecie.

Kosztuje naprawdę niewiele a każdemu może się przydać. Przecież każdy posiadacz firmy mógłby zdecydować się na pewien baner, który będzie promować jego ofertę a i w domu na pewno kiedyś się przyda.